Jesteś tutaj: Samorządowy Serwis Informacyjny Powiat Współpraca zagraniczna Niemcy - Hoyerswerda Wizyty partnerskie IV Międzynarodowy Plener Malarski

IV Międzynarodowy Plener Malarski

W dniach 11 – 15 września 2006 r. 10-osobowa grupa gimnazjalistów z Hoyerswedy uczestniczyła w IV Międzynarodowym Plenerze Malarskim. Plener ten był wpisany w obchody Dni Powiatu Średzkiego i dzięki temu, przed wyjazdem do Niemiec, gimnazjaliści mogli zwiedzić wieżę ciśnień.

Młodzi artyści uwiecznili zabytki i urokliwe miejsca w Środzie Wlkp., Kórniku, Zaniemyślu, Rogalinie i Winnej Górze. Byli oni zachwyceni polską kuchnią, którą jeszcze długo będą wspominać. Podobał im się także Poznań, Zamek w Kórniku oraz piękne pałace i dworki powiatu średzkiego.

Ich prace zostały wystawione w Galerii Korytage w budynku Starostwa przy ul. Żwirki i Wigury 1. Wystawę otwarł Starosta Średzki, Paweł Łukaszewki, który pogratulował młodym artystom talentu i wręczył im folder powiatu średzkiego w języku niemieckim. Zaprosił on także młodzież do ponownego odwiedzenia naszego powiatu.