Gminny Ośrodek Kultury w Dominowie

63 – 012 Dominowo
tel. 61 285 92 91, fax 61 285 91 08
Dyrektor p.o. Lidia Szewczyk

GOK powstał w 1975 roku. Początkowo był to Dom Strażaka, który rozbudowywano później dobudowując m.in. część biurową. W 2000 r. GOK został przekształcony w jednostkę samorządową.

Działalność Ośrodka Kultury oparta jest głównie na prowadzeniu zajęć w klubach    i kołach zainteresowań. Biorą w nich udział dzieci i młodzież z gminy Dominowo. W czasie wakacji organizowane są obozy, kolonie i zielone szkoły.
 II Przegl�d Ch�r�w Kol�duj�cych
GOK Dominowo organizuje i współorganizuje najważniejsze imprezy kulturalne na terenie gminy tj: Dożynki, Mikołajki – święto Gminy Dominowo, Dni Kasztelani Gieckiej, Dni Murzynowa Kościelnego.
Organizowane są tutaj konkursy, przeglądy i festiwale: Festiwal Piosenki Przedszkolnej, konkursy recytatorskie, prezentacje muzyczne Gminy Dominowo, Festiwal Piosenki Szkolnej, oraz wystawy, wernisaże, spektakle teatralne i seanse filmowe.

Zespoły działające w GOK Dominowo:

Chór Seniora „Łańcuszek Wspomnień”
Działa od 1998 r. Na repertuar składają się pieśni patriotyczne i religijne. Opiekunem i kierownikiem zespołu jest Agnieszka Kordacka.

Zespół Muzyki Dawnej
To nowopowstały zespół grający muzykę dawna i celtycką. Opiekunem zespołu jest Andrzej Bartosiewicz.

Grupa teatralna „Na Przekór”
Działa w Murzynowie Kościelnym. Składa się z absolwentów tamtejszej szkoły podstawowej (dziś już studentów i uczniów szkół średnich). Dotychczas grupa przedstawiła kilkanaście happeningów i sztuk teatralnych, zarówno z repertuaru klasycznego jak i współczesnego. Opiekunką grupy jest Violetta Nowak – Bartosiewicz.

Zespół muzyczny „Stratus”
Istnieje od 1989r.. Występuje na zabawach i imprezach organizowanych przez  Ośrodek. W skład zespołu wchodzą: gitara basowa, instrumenty klawiszowe, vocal. Kierownikiem zespołu jest Błażej Radek.
 MIKO�AJKI 2004
Przy GOK- u działają również dwa młodzieżowe zespoły rockowe.