HIT 2005 dla Starostwa Powiatowego w Środzie Wlkp.

za rewitalizację, zarządzanie i finansowanie zabytkowej Powiatowej Kolejki Wąskotorowej, jako atrakcyjnej formy promowania tradycji i współczesności Ziemi Średzkiej.

19 lutego 2005 r. w Auli Uniwersyteckiej w Poznaniu odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród w Konkursie Gospodarczym i Samorządowym Hit 2005.

Konkurs ten promuje dokonania rynkowe, ekologiczne, organizacyjne i samorządowe
w sześciu kategoriach:

- Produkcja,

- Handel i Usługi

- Rolnictwo i Przetwórstwo Żywności

- Ekologia

- Organizacja i Zarządzanie

- Samorządność

Głównym organizatorem konkursu jest Agencja Promocyjna PUNKT S, a patronat honorowy objął Wojewoda Wielkopolski.

Starostwo Powiatowe zgłosiło swój udział w kategorii Samorządność. Po dokonaniu weryfikacji zgłoszeń przez komisje konkursowe, Kapituła konkursu  w głosowaniu tajnym  przyznała nagrody HIT 2005:

• Starostwu Powiatowemu za rewitalizację, zarządzanie i finansowanie zabytkowej Powiatowej Kolejki Wąskotorowej, jako atrakcyjnej formy promowania tradycji
    i współczesności Ziemi Średzkiej,
  • firmie  PEUGEOT Auto Salon Serwis za ekologiczną lakiernię samochodową,
  • Średzkiej Spółdzielni Mleczarskiej "JANA" za twaróg sernikowy.

Nagrody te są potwierdzeniem wysokiej jakości produkcji oraz usług świadczonych przez laureatów konkursu HIT 2005.

Statuetkę HIT 2005 oraz akt nadania z rąk Józefa Lewandowskiego, członka zarządu Województwa Wielkopolskiego odebrał starosta średzki Paweł Łukaszewski.