Informacja w sprawie koronawirusa

11.03.2020

Na mocy Ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych rząd podjął decyzję o zawieszeniu zajęć dydaktyczno-wychowawczych w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych.

W związku z tym od 12 do 25 marca br. szkoły, dla których Powiat Średzki jest organem prowadzącym (Zespół Szkół Rolniczych, Liceum Ogólnokształcące oraz Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego  w Środzie Wielkopolskiej) nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych.

Młodzież często przechodzi wirusa bezobjawowo, jednak może być nosicielem, w związku z tym prosimy, aby przez okres najbliższych dwóch tygodni nie spotykała się w dużych grupach i pozostawała w domach.

Zwracamy się również do wszystkich mieszkańców powiatu średzkiego z prośbą o unikanie dużych skupisk ludzi, ograniczenie wizyt w urzędach, bankach i innych instytucjach. Jeżeli sytuacja na to pozwala prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy.

Jednocześnie informujemy, że wszystkie służby powiatowe oraz gminne monitorują na bieżąco sytuację i pozostają w ciągłym kontakcie z Wojewódzkim Zespołem Zarządzania Kryzysowego.

Prosimy o stosowanie się do publikowanych komunikatów.