Wydział Budownictwa wydaje bezpłatne Dzienniki Budowy do wydanych pozwoleń na budowę przez Starostwo Powiatowe w Środzie Wielkopolskiej.

17.01.2020

Dostępne są dwa rodzaje dzienników:
  • DB1 – dla budynków mieszkalnych, jednorodzinnych i gospodarczych (18 stron i 18 kopii, w tym ponumerowanych 9),
  • DB3 – dla bardzo małych obiektów (zawiera 4 ponumerowane strony wraz z kopiami).

Dziennik budowy jest jednym z najważniejszych dokumentów, który jest obowiązkowy w przypadku budowy obiektów wymagających pozwolenia na budowę lub zaświadczenia. Za jego prowadzenie odpowiada Inwestor i to on ponosi ewentualne konsekwencje za jego brak.
Rejestracja dziennika budowy odbywa się w Starostwie Powiatowym, gotowy wniosek możemy znaleźć na stronie internetowej:
Dziennik budowy jest swoistą kroniką przebiegu poszczególnych robót budowlanych, w kontekście zachodzących zdarzeń na każdym etapie budowy. Treść wpisów w dzienniku budowy, pozwala na ocenę czy właściwie przeprowadzono prace oraz ich zakres, czy zgodnie z obowiązującymi przepisami i zasadami sztuki budowlanej, jak również czy pod nadzorem uprawnionych osób. W przypadku wznoszenia domu jednorodzinnego, dla którego mamy obowiązek wystąpienia o decyzję na pozwolenie na budowę, prowadzenie dziennika budowy w trakcie realizacji jest niezbędne i bezwarunkowe. Podobnie przy budowie instalacji gazowej, czy przy stawianiu zbiornika na gaz płynny, także wymagane jest pozwolenie na budowę oraz prowadzenie dziennika budowy. Zdarza się, że może to być pod jednym pozwoleniem i wtedy prowadzimy wspólny dziennik budowy, zaś w przypadku dwóch odrębnych pozwoleń, wymaganym jest prowadzenie dwóch oddzielnych dzienników budowy.

Kontakt do Wydziału Budownictwa:
tel. 61 281 42 13 lub 61 281 42 15