100 - lecie Nowego Ratusza w Prostĕjovie.

W czerwcu 2014 na zaproszenie pana Miroslava Pišťáka, burmistrza miasta Prostĕjov, miasto partnerskie Powiatu Średzkiego odwiedziła delegacja w składzie: pan Tomasz Pawlicki - Starosta Średzki, pan Julian Kempa - członek Zarządu Powiatu oraz pan Krzysztof Bąkowski - dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych.

W dniach 5 - 6 czerwca 2014 roku, na zaproszenie pana Miroslava Pišťáka, burmistrza miasta Prostĕjov, miasto partnerskie Powiatu Średzkiego odwiedziła delegacja w składzie: pan Tomasz Pawlicki - Starosta Średzki, pan Julian Kempa - członek Zarządu Powiatu oraz pan Krzysztof Bąkowski - dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych.
Zaproszenie przesłano z okazji uroczystych obchodów 100-lecia Nowego Ratusza w Prostĕjovie, którego 66 m wieża zegarowa dominuje nad rynkiem miasta.
Program naszej krótkiej wizyty był bardzo wypełniony. Po przejeździe, odbyło się spotkanie z panem burmistrzem Pišťákiem oraz jego zastępcami w secesyjnym Domu Narodowym. Po spotkaniu nasza delegacja uczestniczyła w przedstawieniu operowym „Sprzedana narzeczona" Bedricha Smetany. Jest to opera komiczna, której akcja rozgrywa się na wsi czeskiej, w XIX wieku. Dodatkową okazją do świętowania były 75 urodziny pana burmistrza  Pišťáka. Jubilat otrzymał mnóstwo serdecznych życzeń dobrego zdrowia oraz pomyślności w sprawowaniu funkcji burmistrza.