Wizyta robocza delegacji Powiatu Średzkiego w mieście Prostejov

Delegacja gościła w mieście partnerskim Powiatu Średzkiego w dniach od 9 do 11 marca br.

W dniach od 9 do 11 marca br. w Prostejovie, mieście partnerskim Powiatu Średzkiego w Czechach, przebywała delegacja w składzie: Marcin Bednarz - Starosta Średzki, Wojciech Ziętkowski - Burmistrz Miasta Środa Wielkopolska, Michał Żabiński - Skarbnik Powiatu oraz Jarosław Płociński - prezes spółki Usługi Komunalne. Wizyta miała charakter roboczy. Podczas wizyty przedstawiciele średzkiej delegacji spotkali się m.in. z panią primator Eleną Raškovą (odpowiednikiem burmistrza miasta), zastępcami pani primator: panem Zdenkiem Fišerem oraz Pavlem Smetaną. Tematyką spotkań była dalsza współpraca pomiędzy naszymi samorządami, m.in. współpraca i wymiana młodzieży, doswiadczeń w zarządzaniu jst i gospodarce komunalnej. Starosta Średzki zaprosił gospodarzy spotkania na Dni Powiatu Średzkiego 2016, które odbędą się w lipcu br., podczas których zostanie zorganizowana wystawa fotograficzna o mieście Prostejov.