XVII Ogólnopolski Festiwal Dzieci i Młodziezy Niepełnosprawnej.

Już po raz drugi w Festiwalu wzięły udział dzieci z Prostejova – miasta partnerskiego powiatu średzkiego.

Wyst�p uczestnik�w z Prostejova
Już po raz drugi w Festiwalu wzięły udział dzieci z Prostejova – miasta partnerskiego powiatu średzkiego. Dzieci i ich opiekunowie uczestniczyli w zajęciach poprzedzających  festiwalową galę, natomiast przedstawiciele władz miasta Prostejova przyjechali do Środy w piątek, 6 sierpnia 2010 roku. Z Prostejowa przyjechala wiceburmistrz Prostejova Alena Raskova, wiceburmistrz Pawel Drmol oraz Jaroslava Tatarkovicova – dyrektor biura burmistrza. Na cześć gości, wieczorem tego dnia, została zorganizowana uroczysta kolacja, w której uczestniczyli ze strony Powiatu: Starosta Powiatu Średzkiego Piotr Piekarski oraz wicestarosta Jerzy Leporowski wraz z małżonkami. W spotkaniu uczestniczyli także: Katarzyna Wojtczak- prezes Stowarzyszenia Pomocy ”SOS”, Bernadeta Staszak - dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, Marcin Pikusa - kierownik Warsztatów Terapii Zajęciowej oraz Iwona Rutkowska -  Krause - kierownik Wydziału Promocji i Rozwoju Powiatu.

W sobotę goście z Czech zwiedzali Poznań. Byli na Starym Rynku, w południe obejrzeli poznańskie koziołki, spróbowali rogali marcińskich. W poznańskiej Farze wysłuchali koncertu organowego, a w drodze powrotnej do Środy zwiedzili piękny zamek w Kórniku.

W sobotę goście uczestniczyli także  w debacie zorganizowanej w Powiatowym Centrum PomocyGo�cie podczas debaty Rodzinie. Dyrektor PCPR – Bernadeta Staszak zainaugurowała spotkanie prezentacją dotyczącą ubóstwa i wykluczenia społecznego oraz zapoznała uczestników debaty z efektami realizowanego przez Powiat Średzki projektu pn. „Zakup i adaptacja obiektu Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Środzie Wlkp. w celu wzmocnienia infrastruktury społecznej w powiecie średzkim”, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013. Po debacie wszyscy uczestnicy przeszli do parku przy ul. Kościuszki, gdzie odbył się koncert galowy Festiwalu.

fot. A.Ziętek, WPR