Powiatowa reprezentacja LZS na Hasseröder – Cup w Hoyerswerdzie!

Zawodnicy z pełnym zaangażowaniem walczyli w turnieju i ostatecznie zajęli 4 miejsce.

W ramach rozwijania współpracy zagranicznej między Powiatem Średzkim a niemieckim miastem Hoyerswerda, powiatowa reprezentacja LZS  wzięła udział w  turnieju halowym piłki nożnej Hasseröder – Cup. Turniej, którego organizatorem był klub sportowy FC Lausitz Hoyerswerda,  odbył się od 30 do 31 stycznia br. w hali sportowej im. Konrada Zuse. Uczestniczyło w nim 6 drużyn. Zespół z Powiatu Średzkiego był jedyną drużyną zagraniczną, pozostali uczestnicy turnieju pochodzili z niemieckich miast partnerskich Hoyerswerdy (Spremberg, Weißwasser i Gaglow). Nasi zawodnicy z pełnym zaangażowaniem walczyli w turnieju i ostatecznie zajęli 4 miejsce. Poniżej prezentujemy zestawienie i wyniki poszczególnych meczów:

FC Lausitz Hoyerswerda I - FC Lausitz Hoyerswerda II 6:3

LZS  Powiat Średzki
5. FC Lausitz Hoyerswerda II
6. SG Groß Gaglow

Zwycięska drużyna - FC Lausitz Hoyerswerda I - otrzymała puchar turnieju Hasseröder – Cup, który wręczył Günter Kolloschie – Prezydent FC Lausitz.

Sportowcy z Powiatu Średzkiego przekazali Prezydentowi FC Lausitz Hoyerswerda i niemieckim uczestnikom turnieju serdeczne pozdrowienia od Starosty Średzkiego - Piotra Piekarskiego, jednocześnie obdarowując ich drobnymi upominkami i niemieckojęzycznymi materiałami promującymi walory turystyczne, przyrodnicze i gospodarcze Powiatu Średzkiego.

Fot.: www.traditionsturnier-hoyerswerda.de