A A A | zmień kontrast | Mapa strony | język: pl en de | rss ico-rss | ico-bip
logo-sroda-wlkp
Jesteś tutaj:

Spotkanie w gminie Czajków

 
Wizyta w gminie Czajków, która jako pierwsza w Polsce zrealizowała budowę instalacji fotowoltaicznych, miała charakter roboczy. Nasi włodarze uzyskali wiele cennych informacji z przebiegu realizacji projektu. W efekcie dowiedzieliśmy się na co zwracać szczególną uwagę, aby projekt, którego realizacja projektu, który właśnie rozpoczął w naszym powiecie, przebiegała sprawnie, bez zbędnych przestojów czasowych. W ramach zadania w tamtejszej gminie wybudowanych zostało 440 instalacji w 307 lokalizacjach - 235 instalacji fotowoltaicznych (136 na terenie Gminy Czajków, 99 na terenie Gminy Kraszewice) oraz 205 instalacji solarnych (94 na terenie Gminy Czajków, 111 na terenie Gminy Kraszewice).
W spotkaniu udział wzięli: starosta Ernest Iwańczuk, skarbnik Paweł Tomczak, kierownik Wydziału Środowiska i Rolnictwa Bożena Waligóra oraz jej zastępca Karolina Fludra. Gospodarzem był wójt gminy Czajków Henryk Plichta.
 
Powiat Średzki otrzymał dofinansowanie na montaż instalacji fotowoltaicznych, na nieruchomościach należących do mieszkańców, które pozwolą za zwiększenie wykorzystania energii słonecznej do produkcji energii elektrycznej. Całkowity koszt projektu „Instalacja systemów odnawialnych źródeł energii na terenie powiatu średzkiego" wynosi 10 235 123,14 zł. Kwota dofinansowania to 7 908 128,74 zł. Pozostałą część finansują wnioskodawcy, powiat pokrył koszty opracowania studium wykonalności. Projekt swoim zasięgiem obejmuje wszystkie gminy powiatu: Środę Wielkopolską, Krzykosy, Nowe Miasto nad Wartą, Zaniemyśl oraz Dominowo.
baner300x250