www.gokkrzykosy.com
e-mail: gokkrzykosy@interia.pl
Gminny Ośrodek Kultury w Krzykosach powstał 1 grudnia 1980 r. W GOK od poniedziałku do piątku prowadzone są zajęcia w zespołach oraz kołach zainteresowań.
Najbardziej znane imprezy organizowane przez GOK to Festiwal Piosenki „Wesołe Nutki”, Wielkopolskie Spotkanie Kapel Podwórkowych, Dożynki oraz Spotkanie Śpiewających po 30-tce „Dinozaury”.
Zespoły działające w GOK Krzykosy:
Zespół Folklorystyczny „Nadwarcianie”.
Zespół Folklorystyczny „Nadwarcianie” istnieje od 1995 roku i działa w strukturach Gminnego Ośrodka Kultury w Krzykosach. Członkami Zespołu są dzieci w wieku przedszkolnym, uczniowie szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych z Sulęcinka i pobliskich miejscowości.
Zespół ma w swym repertuarze tańce, przyśpiewki i zabawy swojej małej ojczyzny, Wielkopolski, w tym: tańce i zabawy Ziemi Lubuskiej oraz Ziemi Szamotulskiej, a także z innych regionów Polski: Kaszub i Śląska oraz Krakowiaka Narodowego z Lajkonikiem.
Na szczególną uwagę zasługuje także najbardziej lubiany i oklaskiwany przez widzów blok tradycyjnych polskich zabaw „podwórkowych” w wykonaniu najmłodszych członków Zespołu zatytułowany „Ocalić od zapomnienia”. Dzieci występują w starannie odtworzonych i wypielęgnowanych strojach regionalnych do muzyki wykonywanej na żywo.
Opiekę nad zespołem pełni Zofia Grzesik a instruktorem jest Katarzyna Hełpa - Liszkowska.
Głos z nad Warty. W 2012 r. chór obchodził 90 lecia swojej działalności.
Zespół regionalny „Tośtoki”.
Zespół regionalny „Tośtoki” z Pięczkowa to grupa taneczna składająca się z 6 par oraz towarzyszącej grupie śpiewaczej i ludowej kapeli „Tośtockiej” instruktorem zespołu jest Czesława Zięta.
Grupy taneczne: HIP HOP – INWAZJA, TANIEC NOWOCZESNY – GWIAZDECZKI, Instruktor Joanna Niemier.
Kapela Podwórkowa.
Kapela powstała w czerwcu 1999 roku. W swoim repertuarze przedstawia utwory własnej kompozycji. Muzyka przeplatana jest dobrymi tekstami humorystycznymi. Nawiązuje szybki kontakt z publicznością. Skład: kapeli: akordeon Dariusz Podgajski, banjo Ryszard Włodarczyk, kontrabas – gitara basowa Krzysztof Podgajski, bęben Przemysław Orwat, klarnet – tarka Marek Karaś.
W 2002 roku kapela wydała pierwszą płytę CD dedykowaną dla Polonii Francuskiej oraz zaistniała na falach Radia Merkury - Poznań. W 2005 roku zdobyła wyróżnienie na Ogólnopolskim Festiwalu Kapel Podwórkowych w Piotrkowie Trybunalskim.
W 2007 roku zajęła II miejsce na Minsterele Show w Krajence. W styczniu 2008 roku została wydana nowa płyta pod tytułem "Pińciu nos jest".
Ostatni sukces kapeli to Nagroda Publiczności „Srebrny Liść” zdobyta na XXV Krajowym Jarmarku Kapel Podwórkowych w Łaziskach Górnych woj. Dolnośląskie oraz Nagroda Publiczności i Puchar Starosty Poznańskiego za zajęcia I miejsca podczas X Powiatowego Przeglądu Kapel Podwórkowych „Kapeliada 2012” w Plewiskach.