A A A | zmień kontrast | Mapa strony | język: pl en de | rss ico-rss | ico-bip
logo-sroda-wlkp
Jesteś tutaj:

piesze

news-foto-small
jest to fragment czerwonego szlaku, poprowadzonego z Sulęcinka do Osowej Góry. Największymi jego atrakcjami są jeziora rynny kórnicko-zaniemyskiej, zamek i arboretum w Kórniku, rezydencja Raczyńskich w Rogalinie oraz Wielkopolski Park Narodowy.
news-foto-small
jest to odcinek jednego dłuższych i ciekawszych szlaków Wielkopolski. Rozpoczyna się w Jarocinie, przebiega przez Żerków, Książ, Dolsk, Kościan do Zieminia koło Wielichowa. Łączy on miejscowości związane z pobytem Mickiewicza w latach 1831-32.
news-foto-small
to ciekawy szlak poprowadzony w trzech powiatach, w tym w naszym powiecie znajduje się jedynie jego fragment. Jego przebieg w okolicach Rezerwatu Archeologicznego w Gieczu jest jego największym atutem.
news-foto-small
jest trasą poprowadzoną w całości lasami, która rozpoczyna się w naszym a kończy w poznańskim powiecie.
news-foto-small
jest szlakiem przebiegającym na granicy powiatów średzkiego i wrzesińskiego, przez tereny związane z życiem gen. Jana Henryka Dąbrowskiego oraz wydarzeniami Wiosny Ludów 1848 roku.
news-foto-small
to krótka wycieczka wokół Jeziora Raczyńskiego, poprowadzona wśród pól i lasów. Wraz z fragmentem szlaku czerowonego stanowi ciekawą wycieczkę w formie pętli.
 
została stworzona przez Nadleśnictwo "Babki", któremu podlegają lasy w okolicy Zaniemyśla. Malowniczy przebieg trasy pośród jezior i lasów sprawia, że prócz licznych walorów estetycznych, ścieżka posiada również wartości poznawcze.
baner300x250