A A A | zmień kontrast | Mapa strony | język: pl en de | rss ico-rss | ico-bip
logo-sroda-wlkp
Jesteś tutaj:

„Dostępny listopad” w Muzeum w Koszutach i Galerii Miejskiej

W ramach projektu pn:. „Udostępnienie ekspozycji osobom ze szczególnymi potrzebami” z oferty skorzystali już uczniowie średzkich przedszkoli, szkół, członkowie średzkiego koła Polskiego Związku Niewidomych, czy Środowiskowego Domu Samopomocy.

25.11.2021

Muzeum Ziemi Średzkiej "Dwór w Koszutach" i Galeria Miejska Muzeum Ziemi Średzkiej "Dwór w Koszutach" przypominają, że w listopadzie osoby z niepełnosprawnościami oraz ich asystenci zwiedzają Muzeum Ziemi Średzkiej „Dwór w Koszutach” bezpłatnie.

Jak informuje muzeum projekt pn:. „Udostępnienie ekspozycji osobom ze szczególnymi potrzebami” realizowany w listopadzie dzięki dofinansowaniu Fundacji PZU cieszy się dużym zainteresowaniem. Z oferty skorzystali już uczniowie średzkich przedszkoli, szkół, członkowie średzkiego koła Polskiego Związku Niewidomych, czy Środowiskowego Domu Samopomocy.

     

Osoby z niepełnosprawnościami mogą także korzystać z nowych udogodnień w siedzibie Muzeum Ziemi Średzkiej "Dwór w Koszutach" oraz Galerii Miejskiej Muzeum Ziemi Średzkiej "Dwór w Koszutach".

W ramach projektu przygotowane zostały:
- materiały dotykowe,
- audiodeskrypcje,
- tłumaczenia na język migowy,
- teksty w języku łatwym do czytania i zrozumienia,
- pętle indukcyjne oraz system wspomagający słyszenie,
- film prezentujący stałą wystawę na piętrze

Źródło: Muzeum Ziemi Średzkiej "Dwór w Koszutach"

baner300x250