To duże wsparcie dla rodzin i opiekunów osób z niepełnosprawnościami. Dzięki programowi rodziny lub opiekunowie osób dorosłych i dzieci z niepełnosprawnością – są na pewien czas odciążani od codziennych obowiązków związanych z opieką.

04.01.2022

122 400 zł. to środki finansowe jakie Powiat Średzki otrzymał w ramach programu „Opieka wytchnieniowa” edycja 2022. To duże wsparcie dla rodzin i opiekunów osób z niepełnosprawnościami.
W ramach programu Powiat Średzki obejmie pomocą 15 osób, czyli będzie świadczyć usługi opieki wytchnieniowej w ramach pobytu dziennego w miejscu zamieszkania osoby z niepełnosprawnością dla:
- 10 członków rodzin lub opiekunów sprawujących bezpośrednią opiekę nad osobami  ze znacznym stopniem niepełnosprawności lub orzeczeniem równoważnym,
- 5 członków rodzin lub opiekunów sprawujących bezpośrednia opiekę nad dziećmi z orzeczeniem o niepełnosprawności.
Realizatorem programu w naszym powiecie będzie Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Środzie Wlkp.

Foto: www.gov.pl