27 grudnia Narodowym Dniem Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego

23 listopada w Poznaniu Prezydent RP Andrzej Duda podpisał ustawę o ustanowieniu Narodowego Dnia Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego. Prezydent wsparł tym samym starania samorządowców i mieszkańców Wielkopolski w sprawie ustanowienia 27 grudnia świętem państwowym.

24.11.2021

Dzień wybuchu Powstania Wielkopolskiego 1918/1919 został ustanowiony świętem państwowym. 23 listopada w Poznaniu Prezydent RP Andrzej Duda podpisał ustawę o ustanowieniu Narodowego Dnia Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego.
Przypominamy iż, Rada Powiatu Średzkiego w dniu 16 lipca 2021 r. przyjęłą stanowisko, w którym poparła inicjatywę uczczenia zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego 1918-1919 poprzez ustanowienie 27 grudnia świętem państwowym.
6 września na spotkaniu w tej sprawie z prezydentem Andrzejem Dudą w Warszawie Powiat Średzki reprezentowały wicestarosta Małgorzata Wiśniewska-Zabłocka wraz z prezesem Stowarzyszenia Rodzin Powstańców Wielkopolskich Marią Mielcarzewicz.