30 stycznia po raz 30. zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

10.01.2022

30 stycznia po raz 30. zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W powiecie średzkim zarejestrowanych jest w sumie aż 6 sztabów. W tym roku pieniądze zbierane będą dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci.
Trwają przygotowania do wielkiego finału:
W gminie Krzykosy są trzy sztaby – w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Krzykosach, w Zespole Szkół w Pięczkowie oraz w Zespole Szkół w Sulęcinku.
W gminie Nowe Miasto sztab siedzibę ma w Gminnym Ośrodku Kultury.
W gminie Zaniemyśl sztab zorganizował Gminny Ośrodek Kultury.
Sztab w gminie Środa Wlkp. swoją siedzibę ma w Ośrodku Kultury.

Dane kontaktowe do sztabów WOŚP, w tym także w naszym powiecie znajdziemy tutaj: https://www.wosp.org.pl/final/sztaby

Przypominamy, że OK w Środzie Wlkp. nadal zbiera gadżety na licytację. Licytację po raz czwarty już, wsparły Powiat Średzki i Gmina Środa Wlkp. przekazując po jednym rowerze miejskim.
To zestaw idealny dla pary – rower męski jest w kolorze czarnym, a damski w kolorze biało - niebieskim (wyposażony jest też w koszyczek). Wartość jednego jednośladu to koszt około 1.100 zł brutto. Rowery zostały już oznakowane przez  Komendę Powiatową Policji w Środzie i czekają na nowych właścicieli.
Orkiestrę można wspierać również wpłacając pieniądze przez e-skarbonki. Te uruchomiła już większość sztabów w powiecie. Orkiestrę wspierają w ten sposób też szkoły (np. CKZiU w Środzie) oraz firmy i osoby prywatne.

Foto: wosp.org.pl