Akcja „Sprzątanie świata – Polska 2020”

03.11.2020

Logo akcji "Sprzątanie Świata"  Akcja „Sprzątanie świata – Polska 2020” w okresie pandemii Covid – 19 niewątpliwie różniła się od poprzednich edycji, jednak jak zawsze nauczyciele i uczniowie oraz ich rodzice nas nie zawiedli. Celem akcji było zachęcenie Polaków do rezygnacji z plastiku tam gdzie jest to możliwe; do jego redukcji z życia codziennego tam, gdzie są możliwe inne, bardziej ekologiczne rozwiązania i do prawidłowej, odpowiedzialnej segregacji plastiku w gospodarstwach domowych.

Dlatego też większość nauczycieli na zajęciach przeprowadzała liczne konkursy ekologiczne, uczniowie wykonywali prezentacje multimedialne związane z hasłem tegorocznej akcji: Plastik? Rezygnuję. Redukuję. Segreguję, czy też wspólnie podejmowali dyskusje na zajęciach w tak ważnym temacie jakim są odpady z tworzyw sztucznych i wspólnie zastanawiali się nad ich redukcją, czy nawet rezygnacją z niektórych plastikowych produktów, których codziennie używamy. Ponadto uczniowie niektórych szkół wraz z opiekunami tradycyjnie posprzątała teren wokół szkoły, pobliskie parki, skwery oraz pobocza dróg. Uczniowie szkół średnich i podstawowych łącznie zebrali około 2,51 Mg odpadów zmieszanych.

W celu jej przeprowadzenia Wydział Środowiska i Rolnictwa Starostwa Powiatowego w Środzie Wielkopolskiej przekazał do gmin i szkół średnich z Powiatu Średzkiego worki na śmieci i rękawice foliowe, które zostały ufundowane przez firmę Polipak Sp. z o.o. w Środzie Wielkopolskiej. W trosce o środowisko firma Polipak Sp. z o.o. już kolejny rok przekazuje worki na śmieci i rękawice, uczestnicząc w ten sposób w Akcji Sprzątanie świata.

Dziękujemy za przeprowadzenie akcji w trudnym obecnie dla nas czasie!

Uczniowie CKZiU w Środzie Wielkopolskiej