Betlejemskie Światło Pokoju

Dziś Betlejemskie Światło Pokoju na ręce starosty Ernesta Iwańczuka i wicestarosty Małgorzaty Wiśniewskiej-Zabłockiej przekazała hm. Monika Pawlicka-Mądry - Komendant Hufca ZHP Środa Wlkp.

23.12.2021
W tym roku po raz 31. Betlejemskie Światło Pokoju trafiło do Polski. Harcerki i harcerze ZHP przekazują je kolejnym osobom i instytucjom tak, aby zapłonęło na wigilijnych stołach milionów Polaków.
Hasłem tegorocznej edycji BŚP jest „Światło Nadziei”. W czasach pandemii jest ona potrzebna nie tylko harcerkom i harcerzom.
Betlejemski Ogień ma rozświetlić serca każdego, kto zechce je przyjąć i dać wiarę w nadejście lepszego jutra i siłę do zmieniania świata. Ma ono stać się iskrą, która zatli się w sercu każdego z nas i pomoże mu stawić czoła wyzwaniom.