Bezpłatne badania profilaktyczne jelita grubego

13.07.2021
Grafika przedstawia informacje zawarte w tekście, na górze na czerwonym tle napis: Daj sobie szansę - zbadaj się, na dole strony logo Funduszy Europejskich - Programu Regionalnego, flagę Rzeczpospolitej Polskiej, Herb Województwa Wielkopolskiego z dopiskiem Samorząd Województwa Wielkpolskiego, flagę Unii Europejskiej z dopiskiem Europejski Fundusz Społeczny.

Mieszkanki i mieszkańców Wielkopolski w wieku 50 – 74 lat zapraszamy do udziału w profilaktyce nowotworów jelita grubego – bezpłatne badanie na obecność krwi utajonej w kale.

Spotkanie edukacyjne poprzedzające badanie odbędzie się 2 sierpnia br. o godz. 14.15 w Bibliotece Publicznej im. R. W. Berwińskiego, Pl. Zamkowy 7 w Środzie Wielkopolskiej, podczas którego rozdawane będą zestawy do pobrania próbki kału do badania.

Odbiór przygotowanego materiału do badania nastąpi 11 sierpnia br. w godz. 11.00 – 15.00 w Starostwie Powiatowym (sala 107) przy ul. Daszyńskiego 5 w Środzie Wielkopolskiej.

Warunki udziału w projekcie:
  • Udział w spotkaniu edukacyjnym,
  • Poprawne wypełnienie i podpisanie ankiety oraz oświadczenia uczestnika projektu,
  • Zgłoszenie się w wyznaczonym terminie z dowodem osobistym i przygotowaną próbką kału.
Osoby wyrażające chęć udziału w spotkaniu edukacyjnym, podczas którego rozdawane będą zestawy do pobrania próbki kału do badania, mające pod swoją opieką osobę zależną, nad którą sprawowana jest opieka proszone są o wcześniejszy kontakt mailowy pod adresem osrodek@open.poznan.pl w celu ustalenia możliwości zapewnienia bezpłatnej opieki pielęgniarki nad osobą zależną w czasie trwania spotkania i dojazdu na nie.

O kontakt proszone są również osoby, od których ze względu na sprawowanie opieki nad osobą zależną, próbki do badana mają zostać odebrane bezpośrednio z domu oraz osoby, które nie mają możliwości dostarczenia próbki do badania w wyznaczonym terminie odbioru w swojej gminie.

Osobom, u których konieczne będzie wykonanie kolonoskopii zapewniony zostanie zwrot kosztów dojazdu na badanie do Poznania.

Więcej informacji na stronie www.badaniaopen.pl.

Projekt pn. „Profilaktyka nowotworów dolnego odcinka przewodu pokarmowego realizowana przez OPEN S.A. na terenie całej Wielkopolski w latach 2020-2023” jest realizowany w terminie od 1 lipca 2020 r. do 30 czerwca 2023 r. Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014 - 2020.
Partnerami projektu są Społeczna Fundacja „Ludzie dla Ludzi” oraz Przychodnia Zespołu Lekarza Rodzinnego „AMICOR” Andrzej Paciorkowski, Adam Dopierała spółka jawna z Nekli.