Drugi dzień I Polskiego Forum Gospodarczego w Szwajcarii.

28.09.2021
Zdjęcie przedstawia uczestników panelu oraz publiczność w trakcie dyksusji (na zdjęciu widoczny Starszy Cechu).

Drugi dzień I Polskiego Forum Gospodarczego w Szwajcarii rozpoczął się od panelu dyskusyjnego pt. "Perspektywa rozwoju polsko-szwajcarskiej współpracy w zakresie rzemiosła".

W dyskusji udział biorą: Prezes Pomorskiej Izby Rzemieślniczej Pan Zbigniew Stencel, Prezes Woodinvest Ltd. Członek Zarządu Schweizerischet Arbeitgeberverband, Członek Zarządu Handel Schweiz, Prezes WEKOS AG Pan Bruno Kenchtil, Fiduciaire J. Gyger Pan Jean Gyger, a prowadzącym panel jest Dyrektor Pomorskiej Izby Rzemieślniczej Pani Małgorzata Wokacz-Zaborowska.
Powiat Średzki w dyskusji reprezentował Starszy Cechu Rzemiosł Różnych w Środzie Wielkopolskiej Franciszek Wojtaszak.

Panel ma na celu przybliżenie, uczestnikom Forum polskiej strategii rozwoju rzemiosła oraz wynikający z niej potencjał podniesienia poziomu dostępności polskiego rzemiosła na świecie.  Paneliści poruszyli w dyskusji także możliwości współpracy polsko-szwajcarskiej w dziedzinie rzemiosła.

Powiat Średzki na I Polskim Forum Gospodarczym reprezentuje czteroosobowa delegacja: Starszy Cechu Rzemiosł Różnych w Środzie - Franciszek Wojtaszak, Sekretarz Cechu - Zenon Wojciechowski, Radny Rady Powiatu Średzkiego - Maciej Pawlikowski oraz Sekretarz Powiatu - Bartosz Wieliński.