Informacja dotycząca projektu „Rozwijaj się”

05.06.2020

We wtorek, 2 czerwca br. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Środzie odbyło się spotkanie Ernesta Iwańczuka – Starosty Średzkiego, Małgorzaty Wiśniewskiej-Zabłockiej – Wicestarosty Powiatu Średzkiego z przedstawicielami  Wielkopolskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości Sp. z o.o. Grzegorzem Jurą – Dyrektorem Działu Koordynacji Projektów, Martą Juszczak – Kierownikiem Zespołu Wsparcia Inwestycji Dział Koordynacji Projektów oraz Iwoną Smocikowską-Pilarczyk z DGA S.A. W pierwszym kwartale 2020 roku Bartosz Wieliński – Sekretarz  Powiatu uczestniczył w rozmowach potencjalnego udziału Starostwa Powiatowego we wsparciu realizacji projektu na terenie Powiatu Średzkiego.

Strony ustaliły, że dyżury informacyjne dla mieszkańców Powiatu Średzkiego będą się odbywać regularnie w sali konferencyjnej Starostwa oraz w Punkcie Obsługi Klienta Starostwa będą udzielane podstawowe informacje o projekcie. Projekt „Rozwijaj się” dotyczy wsparcia rozwojowego z wykorzystaniem podejścia popytowego w subregionie poznańskim” realizowany będzie w ramach Działania 8.3.2. Wzmocnienie oraz dostosowanie kształcenia i szkolenia zawodowego do potrzeb rynku pracy.

Projekt zakłada udzielenie dofinansowania na szkolenia, kursy itp. wybrane z BUR kończące się wyłącznie uzyskaniem kwalifikacji potwierdzonych certyfikatem z wyłączeniem usług rozwojowych prowadzonych w formie e-learningu. W projekcie dla osób pracujących dofinansowanie maksymalnie w kwocie 3.000,00 zł jednak nie więcej niż 80% kosztu netto usługi rozwojowej, a dla osób pozostałych (m.in. bezrobotnych) maksymalnie w kwocie 3.000,00 zł jednak nie więcej niż 90% kosztu netto usługi rozwojowej. Dla mieszkańców Powiatu Średzkiego będzie to dobra okazja to powiększenia kompetencji zawodowych przydatnych dla osób pracujących jak i osób poszukujących pracy przy wykorzystaniu środków zewnętrznych. Projekt będzie realizowany w Powiecie Poznańskim, Obornickim, Szamotulskim, Średzkim i Śremskim. O starcie projektu będziemy informować w najbliższych tygodniach.

Więcej informacji znajdziecie Państwo na stronach: dga.pl oraz warp.org.pl

Załącznik: