Informacja o przebiegu XXXV Sesji Rady Powiatu Średzkiego VI Kadencji

04.01.2021
Na zdjęciu Przewodniczący Rady w trakcie prowadzenia obrad Rady Powiatu Średzkiego.

29 grudnia 2020 roku o godz. 09.00 w Liceum Ogólnokształcącym w Środzie Wielkopolskiej rozpoczęła się kontynuacja XXXV sesji Rady Powiatu Średzkiego VI kadencji.

Sesję wznowił Przewodniczący Rady Powiatu Średzkiego pan Piotr Kasprzak, witając wszystkie osoby uczestniczące w sesji.

Zgodnie z porządkiem obrad do podjęcia przez Radnych pozostały następujące uchwały:

Uchwała w sprawie udzielenia pomocy finansowej z budżetu Powiatu Średzkiego dla Gminy Kleszczewo z przeznaczeniem na realizację zadania z zakresu lokalnego transportu zbiorowego.
Grafika przedstawia wyniki głosowania.
Uchwała nr XXXV/257/2020 została podjęta jednogłośnie 14 głosami ,,za’’.

Uchwała w sprawie udzielenia pomocy finansowej z budżetu Powiatu Średzkiego dla Gminy Kostrzyn z przeznaczeniem na realizację zadania z zakresu lokalnego transportu zbiorowego.
Grafika przedstawia wyniki głosowania.
Uchwała nr XXXV/258/2020 została podjęta jednogłośnie 14 głosami ,,za’’.

Uchwałę w sprawie udzielenia pomocy finansowej z budżetu Powiatu Średzkiego dla Gminy Zaniemyśl z przeznaczeniem na realizację zadania z zakresu lokalnego transportu zbiorowego.
Grafika przedstawia wyniki głosowania.
Uchwała XXXV/259/2020 została podjęta jednogłośnie 14 głosami ,,za’’.

Uchwałę w sprawie udzielenia pomocy finansowej z budżetu Powiatu Średzkiego dla Gminy Środa Wielkopolska z przeznaczeniem na realizację zadania z zakresu lokalnego transportu zbiorowego.
Grafika przedstawia wyniki głosowania.
Uchwał nr XXXV/260/2020 została podjęta jednogłośnie 14 głosami ,,za’’.

Uchwałę w sprawie udzielenia pomocy finansowej z budżetu Powiatu Średzkiego dla Gminy Krzykosy z przeznaczeniem na realizację zadania z zakresu lokalnego transportu zbiorowego.
Grafika przedstawia wyniki głosowania.
Uchwała nr XXXV/261/2020 została podjęta jednogłośnie 13 głosami ,,za’’.

W wyniku zmian porządku obrad wprowadzanych przez Radnych podczas posiedzenia, Rada Powiatu Średzkiego podjęła również następujące uchwały:
Uchwałę w sprawie uwzględnienia skargi do sądu administracyjnego na bezczynność Rady Powiatu.
Grafika przedstawia wyniki głosowania.
Uchwała nr XXXV/254/2020 została podjęta 10 głosami ,,za’’ przy 2 głosach ,,przeciw’’ oraz 2 głosach ,,wstrzymującym się’’.

Następnie w wyniki głosowania tajnego Rada Powiatu Średzkiego podjęła uchwałę nr XXXV/255/2020 w sprawie odwołania członka Zarządu Powiatu Średzkiego.
Zgodnie z protokołem wyników głosowania odwołania Członka Zarządu Pana Bogusława Biernata Komisja Skrutacyjna stwierdziła, że w głosowaniu tajnym udział wzięło 12 radnych. Głosów oddano 12, w tym: 12 ważnych, 0 nieważnych. W wyniku przeprowadzonego tajnego głosowania oddano: 10 głosów ,,za’’ odwołaniem, 1 głos ,,przeciw’’ odwołaniu i 1 głos ,,wstrzymujący się’’.
Starosta Ernest Iwańczuk oraz Radny Bogusław Biernat odmówili przyjęcia karty do głosowania i tym samym nie wzięli udziału w głosowaniu.

Dalej w wyniku tajnego głosowania Rada Powiatu Średzkiego podjęła uchwałę nr XXXV/256/2020 w sprawie odwołania członka Zarządu Powiatu Średzkiego.
Zgodnie z protokołem wyników głosowania odwołania Członka Zarządu Pani Agnieszki Król Komisja Skrutacyjna stwierdziła, że w głosowania tajnym udział wziął 12 radnych. Głosów oddano 12, w tym 12 ważnych, 0 nieważnych. W wyniku przeprowadzonego tajnego głosowania oddano: 10 głosów ,,za’’ odwołaniem, 1 głos ,,przeciw’’ odwołaniu i 1 głos ,,wstrzymujący się’’.

Kolejną podjętą uchwałą była uchwała nr XXXV/262/2020 zmieniającą uchwałę w sprawie uchwalenia Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Średzkiego na lata 2020-2033.
Grafika przedstawia wyniki głosowania.
Uchwała nr XXXV/262/2020 została podjęta jednogłośnie 12 głosami ,,za’’.

Uchwałę nr XXXV/263/2020 zmieniającą uchwałę w sprawie uchwały budżetowej na 2020 rok.
 Grafika przedstawia wyniki głosowania.
Uchwała nr XXXV/263/2020 została podjęta jednogłośnie 12 głosami ,,za’’.

Ostatnią uchwałą podjętą przez Radę Powiatu Średzkiego była uchwała nr XXXV/264/2020 zmieniającą uchwałę w sprawie ustalenia wysokości diet przysługujących Radnym Powiatu Średzkiego.
Grafika przedstawia wyniki głosowania.
Uchwała nr XXXV/264/2020 została podjęta 9 głosami ,,za’’ przy 1 głosie ,,przeciw’’ i 2 głosach ,,wstrzymujących się’’.

W punkcie wolne głosy i wnioski głos zabrali: Radna Ewa Kusik, Wicestarosta Małgorzata Wiśniewska-Zabłocka oraz Radny Jacek Gabała.

Wobec wyczerpania porządku obrad Przewodniczący zamknąć XXXV Sesję Rady Powiatu Średzkiego o godzinie 15.26.