Język angielski dla pracowników samorządowych,

w ramach realizacji projektu „Rozwiń z nami swój język”, Oś Priorytetowa 8 Edukacja, Działania 8.2 Uczenie się przez całe życie, Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.

14.09.2020

8 września br. w Starostwie Powiatowym rozpoczęły się  lekcje języka angielskiego dla urzędników samorządowych. Urzędnicy zostali podzieleni na dwie grupy: dla osób, które nie uczyły się wcześniej języka angielskiego oraz dla osób, które uczyły się już języka angielskiego w szkole lub na studiach. Łącznie na zajęcia będą uczęszczały 24 osoby. Nauka dla każdej grupy jest planowana na 1,5 h tygodniowo przez okres 18 miesięcy i zakończy się w lutym/marcu 2022 roku.

Starostwo Powiatowe nie ponosi kosztów dokształcania pracowników ponieważ skorzystało z projektu „Rozwiń z nami swój język”, który jest realizowany, przez lokalną firmę Euronauka w ramach Osi Priorytetowej 8 Edukacja, Działania 8.2 Uczenie się przez całe życie, Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.

W roku 2019 wytypowani pracownicy punktu obsługi klienta Starostwa oraz Powiatowego Urzędu Pracy uczyli się również języka rosyjskiego. Było to związane z potrzebą obsługi Obywateli Ukrainy oraz powracających do kraju repatriantów.

Kształcenie urzędników samorządowych Starostwa jest odpowiedzią na potrzeby pracodawcy oraz pracowników w celu jak najlepszej obsługi mieszkańców.