Konferencja Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej, Wodociągów i Kanalizacji z okazji 110-lecia Spółki.

12.10.2021
Na zdjęciu wicestarosta Małgorzata Wiśniewska-Zabłocka składa gratulacje i podziękowania na ręce prezesa Bartosza Bałażyka oraz wiceprezesa Leszka Gawareckiego.
W piątek, 8 października br. w Ośrodku Kultury w Środzie Wielkopolskiej odbyła się konferencja Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej, Wodociągów i Kanalizacji z okazji 110-lecia Spółki. W imieniu Powiatu Średzkiego gratulacje i życzenia dalszego rozwoju na ręce prezesa Bartosza Bałażyka złożyła wicestarosta Małgorzata Wiśniewska-Zabłocka.
Prezes Bałażyk podziękował całemu zespołowi MPECWiK za pracę, zaangażowanie i nieustający rozwój, wspomniał tez śp. Jana Buczkowskiego, swojego poprzednika i zapewnił, że będzie kontynuował jego dzieło, aby zapewnić średzianom lepszą jakość wody w przyjaznym i ekologicznym środowisku. Cezary Jakubiak przedstawił historię przedsiębiorstwa, następnie odbyły się prezentacje:
  • prof. Izabeli Zimoch „Nowa dyrektywa w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi – nowe wyzwania dla przedsiębiorstw wodociągowych”,
  • mgr inż. Aleksandry Górskiej „Praktyczne aspekty wdrażania zasad wynikających z dyrektywy w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi na przykładzie MPECWiK Sp. z o.o. w Środzie Wlkp.”,
  • mgr inż. Grzegorza Węcławiaka „Przebudowa i rozbudowa gminnej oczyszczalni ścieków w Chwałkowie – zwiększenie wydajności oraz niezawodności działania oczyszczalni.”
Dostarczanie wody, wspieranie rozwoju społeczno-gospodarczego przy jednoczesnej dbałości o środowisko to niezwykle odpowiedzialna misja. Zaangażowane pracowników średzkich wodociągów przyczynia się do rozwoju naszego regionu. To praca nie tylko na rzecz mieszkańców, ale także na rzecz rozwoju całego powiatu, obecnych i przyszłych inwestorów. Rozwój infrastruktury wodno-kanalizacyjnej, ogromna inwestycja związana z przebudową i rozbudową oczyszczalni ścieków w Chwałkowie to inwestycja w przyszłość w bezpiecznym i czystym środowisku.