Krajowe targi "Vocational Education Expo w Bazylei"

13.10.2021

W środę, 29 września br. delegacja Powiatu Średzkiego uczestnicząca w I Polskim Forum Gospodarczym w Szwajcarii odbyła spotkanie z Ambsadorem RP w Konfederacji Szwajcarskiej oraz Księstwie Liechtensteinu Iwoną Kozłowską oraz Dyrektorem Wirtschaftskammer Baselland Christophem Buserem. W czasie spotkania odbyła się prezentacja Cechu Rzemiosł Różnych w Środzie Wielkopolskiej, Powiatu Średzkiego oraz posiadanych terenów inwestycyjnych na terenie miasta Środa oraz wsi Kijewo. Spotkanie było dla stron możliwością porównania systemów rzemiosła oraz określenia potencjalnego zakresu współpracy. Głównymi ustaleniami był udział delegacji Powiatu Średzkiego w krajowych targach Vocational Education Expo 2021 w Bazylei. Targi odbywają się raz na dwa lata i przyciągają uczniów szkół podstawowych wraz z rodzicami w celu zapoznania się z kształceniem zawodowym, potencjalnym zakresem praktyk oraz dalszym uzupełnianiem kształcenia po ukończeniu szkoły zawodowej. W 2019 roku targi odwiedziło ponad 50 tys. osób.W targach udział wezmą przedstawiciele Zarządu Powiatu Średzkiego, Rady Powiatu Średzkiego oraz Dyrektorzy Szkół dla których organem prowadzącym jest Powiat Średzki.

We wtorek, 12 października br. odbyła się wideokonferencja przedstawicieli Powiatu z Ambasador RP Iwoną Kozłowską precyzująca plan wyjazdu do Bazylei w dniach 26-28 października br.

Więcej informacji o krajowych targach: https://www.berufsschau.ch/

Na zdjęciu uczestnicy spotkania, o którym mowa w tekście (wszyscy siedzą przy stole).

Zdjęcia wykonane w dniu 29 września br. w Rezydencji Ambasadora RP w Bernie