List gratulacyjny Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP dla OSP w Koszutach

Jednostka OSP Koszuty znalazła się na 5 miejscu ogólnopolskiej akcji #SzczepimySię z OSP. Swoją pozycję zawdzięczają zaangażowaniu druhen i druhów w promowanie szczepień przeciw chorobie COVID-19.

04.01.2022

29 grudnia 2021 w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Środzie Wlkp. odbyło się uroczyste wręczenie listu gratulacyjnego przyznanego przez Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. Dariusza Matczaka dla jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Koszutach.
Jednostka OSP Koszuty znalazła się na 5 miejscu ogólnopolskiej akcji
Jednostka OSP Koszuty zorganizowała Tymczasowy Punkt Szczepień, w którym zaszczepiono ponad 4.380 osób, dało do wynik 5.554 punktów. Dzięki takiemu wynikowi, uplasowała się w czołówce rankingu. Druhowie z OSP Koszuty, otrzymali dotację w wysokości ponad 213.000,00 zł. Środki finansowe pochodziły z Funduszu Przeciwdziałania Covid-19.
Takie dofinansowanie pozwoliło na zakup nowego sprzętu dla jednostki OSP Koszuty tj. ubrań specjalnych, uprzęży asekuracyjnych, masztu oświetleniowego, nowoczesnego zestawu narzędzi hydraulicznych, podestu ratowniczego oraz pralnicy do ubrań specjalnych.
Zakupiony sprzęt znacząco wpłynie na poprawę gotowości operacyjnej druhów OSP Koszuty oraz bezpieczeństwo mieszkańców gminy Środa Wlkp.
W imieniu Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP podziękowania i gratulacje wręczył Komendant Powiatowy PSP w Środzie Wlkp. mł. bryg. Tomasz Skorlinski.
Źródło: KP PSP w Środzie Wlkp.
Foto: Michał Tunkiewicz