Nasadzenia krzewów przez uczniów szkół ponadpodstawowych

16.11.2021

Zdjęcie roślin przekazanych do Zespołu Szkół Rolniczych.
fot.Zespół Szkoł Rolniczych

27 października br. Wydział Środowiska i Rolnictwa Starostwa Powiatowego przekazał do średzkich szkół średnich sadzonki krzewów, na które szkoły wcześniej zgłosiły zapotrzebowanie. Do Liceum Ogólnokształcącego im. Powstańców Wielkopolskich przekazano 12 szt. sadzonek trzmieliny oraz 3 szt. sadzonek rododendronów. Trzmielina została posadzona przy boisku, wkrótce powstanie z niej żywopłot, natomiast rododendrony wzbogacają szkolny ogród. Natomiast Zespół Szkół Rolniczych im. gen. Jana Henryka Dąbrowskiego w Środzie Wielkopolskiej otrzymał 67 szt. sadzonek krzewów, w tym: sosna górska (5 szt.), miskant chiński (30 szt.), rozchodnik okazały (16 szt.) oraz jeżówka purpurowa (16 szt.). Nasadzenia wykonali uczniowie I i II klasy technikum architektury krajobrazu ZSR wraz z opiekunami. Duża ilość sadzonek traw, kosodrzewin, rozchodników oraz jeżówek pozwoliła uzupełnić istniejące, a także stworzyć nową kompozycję, które zdobią teren przy parkingu szkolnym od strony ulicy Kosynierów.

Rośliny nasadzone prze Liceum Ogólnokształcącym (w tle ławka).
fot. Liceum Ogólnoksztalcące