Ogólnopolskie Święto "Wdzięczni Polskiej Wsi"

odbyło się 13 września br. w Pólku pod Bralinem na terenie powiatu kępińskiego.

14.09.2020

13 września br. w Pólku pod Bralinem w Gminie Bralin i Powiecie Kępińskim odbyło się III Ogólnopolskie Święto "Wdzięczni Polskiej Wsi". Jest to coroczne święto, którego patronem jest Prezes Rady Ministrów, a organizatorem tegorocznej imprezy Kancelaria Prezesa Rady Ministrów oraz Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu. Gospodarzem tegorocznego święta był Pan Premier Mateusz Morawiecki oraz Pan Wojewoda Łukasz Mikołajczyk. Powiat Średzki reprezentowali Pan Michał Matelski – Członek Zarządu Powiatu, Pan Bartosz Wieliński – Sekretarz Powiatu oraz Pan Marek Wieland – Kierownik Placówki Terenowej Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego/Radny Rady Miejskiej w Środzie Wielkopolskiej. Każdy z Powiatów naszego województwa został poproszony o dostarczenie jednego wieńca dożynkowego, który na czas mszy dożynkowej ozdobił wnętrze Sanktuarium Maryjnego na Pólku pod Bralinem. Mszę dożynkową prowadził Arcybiskup Metropolita Poznański Stanisław Gądecki – Przewodniczący Episkopatu Polski. Powiat Średzki reprezentował wieniec dożynkowy Gminy Dominowo 2020, który przygotowała Pani Anna Socha z Rusiborka.