Podpisanie umów z wykonawcami.

14 i 15 grudnia Zarząd Powiatu Średzkiego podpisał umowy z wykonawcami na realizację przebudowy przejść dla pieszych na terenie powiatu średzkiego w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

17.12.2021

W Środzie Wlkp. będą to cztery lokalizacje: dwa przejścia na ul. 20 Października (pierwsze  przy Szkole Podstawowej nr 3, drugie w ciągu drogi powiatowej nr 3722P), jedno przejście na ul. Kórnickiej (przy Zespole Szkół Rolniczych), oraz jedno w obrębie ronda na skrzyżowaniu ulic Kościuszki, 20 Października i Paderewskiego.
Kolejne cztery przejścia przebudowane zostaną w Czarnotkach, Jarosławcu, Koszutach i Solcu.
Ich realizacja wpłynie znacznie na poprawę bezpieczeństwa dla pieszych w naszym powiecie.
Całkowita wartość uzyskanego dofinansowania to aż 2 064 651,36 zł., natomiast wartość zadania to 3 216 010,26 zł. Zakończenie prac planowane jest do 30 września 2022 r.