Podpisanie umowy na projekt rozbudowy drogi powiatowej nr 3672P Koszuty – Pętkowo.

28.10.2020

Na zdjęciu przedstawiciele Powiatu Średzkiego oraz Wykonawcy w trakcie podpisywania umowy.

Dziś starosta Ernest Iwańczuk, członek zarządu Michał Matelski, przedstawiciel Wykonawcy, w obecności wicestarosty Małgorzaty Wisniewskiej-Zabłockiej podpisali umowę na wykonanie dokumentacji projektowej na rozbudowę drogi powiatowej nr 3672P Koszuty – Pętkowo.

Wykonawca KFG Sp. z o.o. Sp.k. ul. Wilczak 15/1, 61-623 w Poznaniu został wyłoniony w postępowaniu w trybie przetargu nieograniczonego. Wartość umowy to 233.085,00 zł. W postępowaniu przetargowym zostały złożone łącznie dwie oferty. Wartość drugiej oferty wynosiła 257.808,00 zł. Termin wykonania dokumentacji to 15 miesięcy od daty podpisania umowy, prace zakończa się więc w styczniu 2022 roku.

W ramach zadania wykonany zostanie projekt rozbudowy drogi na długości ok. 5.640 mb wg przebiegu:

• od drogi krajowej nr 11 w Koszutach do Słupi Wielkiej – odcinek długości 1.300 mb w terenie niezabudowanym,
  • poprzez Słupię Wielką – odcinek długości 1.050 mb w terenie zabudowanym,
  • następnie na odcinku Słupia Wielka do Pętkowa – odcinek długości 3.29 mb w terenie niezabudowanym.

• Rozbudowa drogi powiatowej przewiduje: wymianę nawierzchni, poszerzenie drogi do 6 m, budowę ciągu pieszo-rowerowego oraz budowę wiat/miejsc przystankowych.