Powiat i Gmina wspierają WOŚP 2022

16.12.2021

Na zdjęciu policjant znakujący rower

W 2022 roku Powiat Średzki i Gmina Środa Wielkopolska będą wspierali Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy 2022 organizowaną przez Ośrodek Kultury im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Środzie Wielkopolskiej. Sztab został zarejestrowany pod numerem #4133 i obecnie zaczął zbiórkę przedmiotów na lokalną licytację podczas finału WOŚP 2022. Dzień zbiórki wraz z finałem odbędzie się 30 stycznia 2022 roku.

Powiat i Gmina wspierają WOŚP od wielu lat, a w latach 2018, 2019, 2020 wspólnie fundowali zestaw rowerów miejskich dla pary. W 2021 roku nie ufundowali ponieważ licytacja się nie odbyła z powodu panującej pandemii COVID-19. W 2022 roku ponownie ufundowali zestaw rowerów miejskich, męski w kolorze czarnym oraz damski w kolorze biało-niebieskim z koszyczkiem. Rowery są stalowe i posiadają trzy przerzutki, zostały zakupione w lokalnym sklepie rowerowym. Wartość jednego rowera to koszt ok. 1100 zł brutto.
Jak zawsze rowery zostały oznakowane przez Komendę Powiatową Policji w Środzie. Już czwarty zakup rowerów przez Powiat i Gminę ma zachęcić zwycięzców licytacji do regularnej jazdy co pozytywnie wpływa na zdrowie i środowisko. Jazda rowerem lub rowerem elektrycznym jest średnio 13 razy mniej szkodliwa dla środowiska naturalnego od jazdy samochodem osobowym. Na zachodzie Europy to jeden z najczęściej wybieranych środków transportu, z czasem może się to pojawić również w Polsce.