Poznańska Kolej Metropolitalna

- kontynuacja współpracy.

23.10.2020

Na zdjęciu członkowie zarządu powiatu oraz kierownik Wydziału Komunikacji w trakcie wideokonferencji.

W czwartek, 22 października br. starosta Ernest Iwańczuk, wicestarosta Małgorzata Wiśniewska-Zabłocka oraz członek zarządu  Michał Matelski wzięli udział w wideokonferencji dotyczącej kontynuacji współpracy w ramach Poznańskiej Kolei Metropolitalnej. Gospodarzem spotkania był w Robert Pilarczyk Dyrektor Departamentu Transportu UMWW w Poznaniu.

Poznańska Kolej Metropolitalna (PKM) to system regularnych kolejowych połączeń regionalnych oparty na zasadzie solidaryzmu wszystkich samorządów współuczestniczących w projekcie. Przedsięwzięcie jest współfinansowane przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego, Miasto Poznań, Powiat Poznański oraz gminy i powiaty aglomeracji poznańskiej.

Na działalność PKM w roku 2021  Powiat Średzki planuje w budżecie kwotę 225 479 zł.