Projekt Akcja Reaktywacja – Ekokulturalni i „Tydzień kultury” w CKZiU

W ramach projektu we wtorek 16 listopada młodzież „Hipolita” rozmawiała ze starostą Ernestem Iwańczukiem i burmistrzem Piotrem Mielochem na temat ekologii w mieście i powiecie.

17.11.2021

Podczas warsztatów z makramy uczennice z nauczycielem Joanną Wojciechowską wykorzystały eko-materiały: bawełniane sznurki, drewniane ozdoby, laski cynamonu, kijki do wykonania wspaniałych ozdób.
Warsztaty biżuterii recyklingowej w wykonaniu uczniów pod czujnym okiem nauczyciela Ewy Cukrowskiej zakończyły się pięknymi kolczykami, bransoletami i pierścionkami.

Odbyły się konkurs zbiórki makulatury, warsztaty rozwijające kreatywność – malowania kawą, prezentacja tematyczna: „Ekologia decyduje o jakości naszego życia dziś i kolejnych lat”.
W ramach działań ekologicznych było malowanie toreb, ozdoby ekologiczne, przekąski owocowe, warzywne, rozdawanie jabłek, sadzenie drzewek, prezentacja na temat: Jestem z Hipolita, nie marnuję żywności, serwowano kawę z pracowni balistycznej.

W pracowni gastronomicznej przeprowadzono konkurs „Zero Waste Cooking - gotuję nie marnuję”. Potrawy oceniała radna powiatu Małgorzata Fertała oraz nauczyciele Hipolita.
Wszystkie arcydzieła ekologiczno - kulinarne były na najwyższym poziomie! Gratulujemy nauczycielom i uczniom CKZiU pomysłu i wykonania!

Źródło i foto: SP i CKZiU w Środzie Wlkp.