Przekazanie Ochotniczej Straży Pożarnej w Środzie Wielkopolskiej polskiej flagi

od Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

08.09.2020

8 września br. Bartosz Wieliński - Sekretarz Powiatu przekazał Ochotniczej Straży Pożarnej w Środzie Wielkopolskiej polską flagę wraz z lnianym woreczkiem i pismem od Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. Prezent został przekazany na zakończenie kadencji samorządu w 2018 roku Staroście Średzkiemu Marcinowi Bednarzowi, który to przekazał prezent w podziękowaniu za współpracę Sekretarzowi Powiatu.

W I kwartale br. zgłosili się do starostwa Pan Piotr Włodarczak i Pan Jarosław Krzemiński z Ochotniczej Straży Pożarnej w Środzie Wielkopolskiej z prośbą o przekazanie do siedziby OSP w Środzie polskiej flagi. Ze względu na panującą pandemię COVID-19 moment przekazania opóźnił się. Strażacy tej jednostki na co dzień kształcą młodzieżowe drużyny pożarnicze, uczestniczą w akcjach ratowniczo-gaśniczych ratując życie i mienie ludzkie oraz uczestniczą w uroczystościach państwowych i kościelnych reprezentując OSP w poczcie sztandarowym.