A A A | zmień kontrast | Mapa strony | język: pl en de | rss ico-rss | ico-bip
logo-sroda-wlkp
Jesteś tutaj:

Przypomnienie o opłatach za przejazdy nienormatywne

25.06.2021
Grafika przedstawia zdjęcie kombajnu na polu dojrzałego zboża, pod spodem biały napis na granatowym tle: Opłaty za przejazd pojazdów nienormatywnych drogami publicznymi, oraz logo i adres strony www Powiatu.
 
Starostwo Powiatowe przypomina o opłatach za przejazd pojazdów nienormatywnych drogami publicznymi.
Informuje, że na podstawie art. 64 ust. 1 pkt 1 oraz art. 64b ustawy dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym (Dz.U.2021 poz. 450) na przejazd po drogach publicznych nienormatywnego pojazdu wolnobieżnego (kombajn, opryskiwacz, prasa, sieczkarnia), ciągnika rolniczego albo zespołu pojazdów składającego się z pojazdów składającego się z pojazdu wolnobieżnego lub ciągnika rolniczego i przyczepy specjalnej wymagane jest uzyskanie pozwolenia w drodze decyzji administracyjnej.
 
Zezwolenie wydawane jest na okres 12 miesięcy. Opłata za wydanie zezwolenia wynosi 100 zł. Zezwolenie wydaje z upoważnienia starosty kierownik wydziału Inwestycji i Dróg w Starostwie.
 
Zgodnie z art. 140ab ww. ustawy, „za przejazd po drogach publicznych pojazdów nienormatywnych bez zezwolenia, o których mowa w art. 64 ust. 1 pkt 1 lub niezgodnie z warunkami określonymi dla tego zezwolenia nakłada się karę pieniężną (1.500,00 zł dla kat. II) w drodze decyzji administracyjnej.
baner300x250