Rozpoczęła się rejestracja na szczepienie osób powyżej 80 roku życia

15.01.2021
Logo akcji Szczepimy Się

ROZPOCZĘŁA SIĘ REJESTRACJA SZCZEPIEŃ DLA SENIORÓW POWYŻEJ 80 ROKU ŻYCIA.

JAK SIĘ MOŻNA ZAREJESTROWAĆ?

1. Zadzwoń na całodobową i bezpłatną infolinię - 989
Możesz to zrobić sam lub może Cię zapisać ktoś bliski z rodziny. Do zapisu wystarczy numer PESEL oraz numer telefonu komórkowego. Na podany numer otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie. W ten sposób możesz zarejestrować swoich dziadków lub rodziców. Wystarczy, że rozpocznie się etap szczepień i będziesz miał numer PESEL bliskiej osoby.
Podczas rejestracji wybierzesz dokładny termin oraz miejsce szczepienia. Następnie otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie.

2. Zarejestruj się elektronicznie poprzez e-Rejestrację dostępną na pacjent.gov.pl
System zaproponuje Ci pięć dostępnych terminów w punktach szczepień, które znajdują się blisko Twojego adresu. Jeśli żaden z proponowanych terminów nie będzie Ci pasował albo będziesz chciał zaszczepić się w innym punkcie, w innym mieście – będzie taka możliwość. Wystarczy, że skorzystasz z dostępnej wyszukiwarki i wskażesz dogodną dla Ciebie datę i lokalizację.
Zaraz po dokonaniu rezerwacji, otrzymasz powiadomienie SMS, a następnie ponownie przypomnimy Ci o szczepieniu dzień przed planowanym terminem.
Jeśli chcesz skorzystać z tego sposobu rejestracji, musisz posiadać Profil Zaufany. Jeżeli go nie masz, skontaktuj się z infolinią NFZ 989, bezpośrednio z wybranym punktem szczepień lub skorzystaj ze wsparcia swojej przychodni.

3. Skontaktuj się z wybranym punktem szczepień
Jeżeli chcesz zaszczepić się w konkretnym punkcie szczepień - skontaktuj się z nim. Dane kontaktowe punktów szczepień na terenie powiatu średzkiego dostępne są na zdjęciu.

W wybranym przez Ciebie punkcie szczepień nie znalazłeś dogodnego terminu? Zadzwoń na infolinię NFZ pod numer 989. Konsultanci pomogą Ci znaleźć inny punkt szczepień niedaleko Ciebie z terminem, który Ci pasuje.

PUNKTY SZCZEPIEŃ W POWIECIE ŚREDZKIM

Nazwa punktu szczepień

Numer telefonu   Miejscowość Ulica Kod pocztowy

Przychodnia Lekarza Rodzinnego
ARM-MED KORBECKA - PACZKOWSKA Sp. J.

885 888 035  Nowe Miasto nad Wartą    Szkolna 4  63-040

Punkt szczepień
SZPITAL ŚREDZKI
SERCA JEZUSOWEGO Sp. z o.o.

885 493 162

Środa Wielkopolska  Żwirki i Wigury 10   63-000
CENTRUM MEDYCZNE NASMEDICA
KWIECIŃSKA-NASHER, NASHER Sp. J.
 668 978 862  Środa Wielkopolska  Poselska 68  63-000
Poradnia lekarza POZ
TECH FARM BIS BĄCZKOWSKI, LUDWICZAK
 504 409 025  Sulęcinek  Szkolna 15b  63-023