Spotkanie robocze z wykonawcami wielobranżowej dokumentacji projektowo – kosztorysowej inwestycji

„Przebudowa drogi powiatowej nr 3672P” na odcinku Koszuty – Pętkowo

13.01.2021
Na zdjęciu uczestnicy spotkania w sprawie dokumentacji technicznej drogi

13.01.2021 odbyło się spotkanie robocze z wykonawcami wielobranżowej dokumentacji projektowo – kosztorysowej niezbędnej do realizacji inwestycji „Przebudowa drogi powiatowej nr 3672P” na odcinku Koszuty – Pętkowo. Z przedstawicielami KFG Sp. z o.o. Sp.K. spotkali się: starosta Ernest Iwańczuk, wicestarosta Małgorzata Wiśniewska-Zabłocka, członek zarządu Michał Matelski oraz pracownicy Wydziału Inwestycji i Dróg Starostwa.

Planowana przebudowa obejmie odcinek drogi na długości ok. 5.640 mb, w tym: od drogi krajowej nr 11 w Koszutach do Słupi Wielkiej – odcinek długości 1.300 mb w terenie niezabudowanym, przez Słupię Wielką – odcinek długości 1.050 mb w terenie zabudowanym, oraz na odcinku Słupia Wielka - Pętkowo – odcinek długości 3.290 mb w terenie niezabudowanym. Planowana jest także budowa ścieżki pieszo – rowerowej na całej długości przebudowywanej drogi, która wpisze się w istniejący już system ścieżek rowerowych na terenie gminy Środa Wielkopolska i poprawi bezpieczeństwo rowerzystów, zarówno dzieci dojeżdżających do szkoły, jak i turystów, którzy na rowerach zwiedzają nasz powiat.

Przygotowywana dokumentacja niezbędna będzie do złożenia wniosku o dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych na realizację inwestycji.