Średzka Kolej Powiatowa kolejne trzy lata pod opieką

Towarzystwa Przyjaciół Kolejki Średzkiej "Bana".

04.01.2021
Na zdjęciu przedstawiciele Powiatu i Towarzystwa w trakcie podpisywania umowy.

31 grudnia 2020 roku Arkadiusz Kaczmarek, prezes Towarzystwa Przyjaciół Kolejki Średzkiej "Bana”, starosta Ernest Iwańczuk oraz członek zarządu Michał Matelski podpisali umowę na kolejne 3 lata zarządzania infrastrukturą i taborem Średzkiej Kolei Powiatowej oraz prowadzenia przewozów.

Umowa została zawarta na czas określony od dnia 1 stycznia 2021 r. do dnia 31 grudnia 2023 roku. W umowie Towarzystwo Przyjaciół Kolejki Średzkiej "Bana” zobowiązuje się do zapewnienia prawidłowej eksploatacji, bieżącego utrzymania oraz zapewnienia prawidłowego funkcjonowania przekazanej mu infrastruktury oraz taboru w stanie umożliwiającym realizację przewozów oraz zobowiązane jest do zakupu wszelkich materiałów eksploatacyjnych niezbędnych do właściwego funkcjonowania, utrzymania i konserwacji infrastruktury oraz taboru Średzkiej Kolei Powiatowej (ŚKP), w tym m.in. paliw stałych i ciekłych. Towarzystwo Przyjaciół Kolejki Średzkiej "Bana”  odpowiedzialne jest także za zapewnienie porządku i czystości infrastruktury ŚKP.  tj. m. in. czystości i porządku na peronach, w wagonach i lokomotywach ŚKP, zapewnieniu odpowiednich oprysków oraz przycinaniu drzew i krzewów w skrajni.

Wynagrodzenie dla Towarzystwa  Przyjaciół Kolejki Średzkiej "Bana” określone w umowie wynosi netto  1.140.000,00 złotych netto, a razem z podatkiem VAT w wysokości 23%, daje razem kwotę 1.402.200,00 zł, z czego:
- na 2021 rok – 467.400 zł brutto
- na 2022 rok – 467.400 zł brutto
- na 2023 rok - 467.400 zł brutto.