Święto Diabetyków

W niedzielę 14 listopada Średzcy Diabetycy wspólnie obchodzili Światowy Dzień Cukrzycy. W tym roku dzień ten obchodzono pod hasłem „Dostęp do opieki diabetologicznej - JEŚLI NIE TERAZ, TO KIEDY?”.

16.11.2021

Światowy Dzień Cukrzycy obchodzony jest 14 listopada w rocznicę urodzin odkrywcy insuliny Fredericka Bantinga.
Stowarzyszenie Diabetyków Średzkich obchody rozpoczęło mszą świętą w kościele p.w. Św. Józefa w Środzie Wlkp.
Na część oficjalną diabetycy zaprosili swoich gości do Restauracji Turystyczna „U Moniki”. Życzenia zdrowia, wraz z podziękowaniami za działalność składali diabetykom na ręce ich prezesa Andrzeja Lewandowskiego, m.in. starosta Ernest Iwańczuk i burmistrz Piotr Mieloch. Był też prozdrowotny wykład, czas na dyskusję, koncert „Grupy Rodzinnej” i integrację.
Włączając się w obchody Światowego Dnia Cukrzycy władze Powiatu Średzkiego wspólnie z Diabetykami Średzkimi zachęcają wszystkich średzian do wykonania profilaktycznych badań krwi.

Źródło i foto: UM w Środzie Wlkp.