Święto Patrona Liceum Ogólnokształcącego w Środzie Wlkp.

17 grudnia na skwerze Powstańców Wielkopolskich koło LO delegacje samorządowe Powiatu Średzkiego, Gminy Środa Wlkp., Stowarzyszenia Rodzin Powstańców Wielkopolskich i młodzież szkolna uczciły pamięć patrona szkoły, czyli Powstańców Wielkopolskich.

21.12.2021

„W czerwcu 1986 roku Liceum Ogólnokształcące otrzymało imię Powstańców Wielkopolskich oraz sztandar ufundowany przez Komitet Rodzicielski, zakłady pracy i społeczność lokalną.
Z inicjatywą nadania szkole imienia Powstańców Wielkopolskich wystąpił Związek Bojowników o Wolność i Demokrację.  Przygotowania trwały 2 lata.
Jednym z elementów uroczystości było otwarcie Izby Pamięci, w której zgromadzono kroniki szkolne, dokumenty dotyczące historii szkoły oraz pamiątki związane z Powstaniem.
Na froncie Szkoły wmurowano granitową tablicę. Widnieje na niej Krzyż Powstańczy oraz napis "Nie rzucim ziemi, skąd nasz ród...". W grudniu 2003 roku z okazji 85 Rocznicy Wybuchu Powstania Wielkopolskiego sztandar Szkoły został odznaczony orderem "Za zasługi dla Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych".
Z okazji obchodów 95 rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego nastąpiło wmurowanie listu intencyjnego budowy pomnika Powstańców Wielkopolskich, który został odsłonięty na 100. rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego”