Tereny inwestycyjne Powiatu Średzkiego w finale

IX Edycji Ogólnopolskiego Konkursu "Grunt na Medal" 2021.

08.06.2021

Grafika przedstawia mapę na której oznaczono wyróżnione grunty inwestycyjne w okolicach Kijewa.

Polska Agencja Inwestycji i Handlu, we współpracy z Marszałkami Województw oraz Regionalnymi Centrami Obsługi Inwestora zorganizowała w roku 2021 dziewiątą edycję Ogólnopolskiego Konkursu "Grunt na medal". Konkurs jest organizowany pod patronatem Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii. Celem konkursu jest wyłonienie i promocja najlepszych terenów inwestycyjnych w każdym z województw. Udział w konkursie daje samorządom lokalnym szansę na promocję oraz pozyskanie nowych inwestorów.

Weryfikacją złożonych ofert w pierwszym etapie zajmował się Zespół Wielkopolskiego Centrum Obsługi Inwestora oraz Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego.

Do konkursu zgłoszono 19 ofert z 14 jednostek samorządu terytorialnego z naszego regionu. Z czterech zgłoszonych przez Powiat Średzki terenów inwestycyjnych do II etapu – finału, zakwalifikowały się dwie działki.  W ocenie brano pod uwagę przede wszystkim stan prawny terenu, przeznaczenie, liczbę właścicieli, lokalizację oraz dostępne media.

Kolejnym etapem konkursu jest wizyta Jury Ogólnopolskiego, które dokona audytów wszystkich ofert zakwalifikowanych do finału. Wyniki konkursu zostanę ogłoszone do 15 grudnia br.