Trwają prace budowlane na drogach powiatowych

26.08.2020

• Rozbudowa dróg powiatowych  nr 3680P Chwalęcin - Szypłów i 3742P Klęka - Żerków na odcinku Szypłów – granica powiatu – etap I odcinek Chwalęcin – Szypłów
W ramach zadania droga powiatowa 3680P została poszerzona do 6m, zbudowano kanalizację deszczową, skrzyżowanie drogi powiatowej nr 3680P z drogą 3742P w miejscowości Szypłów  zostało przebudowane na bezpieczne skrzyżowanie typu rondo, przebudowano skrzyżowanie z drogą gminną nr 552929P, zbudowano 2 zatoki autobusowe oraz chodniki, zostały wybudowane lub przebudowane zjazdy indywidualne oraz publiczne oraz wykonano bezpieczne przejście dla pieszych.
Zadanie dofinansowane z Funduszu Dróg Samorządowych.

• Przebudowa drogi powiatowej nr 3662P Środa Wlkp. - Nekla na odcinku Bagrowo – Gablin
W ramach inwestycji przebudowy drogi powiatowej droga została poszerzona, zostanie ułożona nowa nawierzchnia bitumiczna, zostanie przeprowadzona bieżąca konserwacja rowów przydrożnych oraz wykonane nowe oznakowanie pionowe i poziome.
Zadanie dofinansowane z Funduszu Dróg Samorządowych.

• Przebudowa drogi powiatowej nr 3662P Środa Wlkp. – Nekla w miejscowości Dębicz
W ramach inwestycji przebudowy budowy drogi powiatowej zostanie ona poszerzona do 6 metrów, zostanie ułożona nowa nawierzchnia, zbudowane 500 metrów chodnika z kostki betonowej, zostaną także odtworzone rowy przydrożne.
Zadanie dofinansowane z Funduszu Dróg Samorządowych.

•  Przebudowa DW 432 w m. Środa Wlkp. od skrzyżowania z ul. Fabryczną do skrzyżowania z ul. Zakładową
Całość robót wykonanych w ramach przebudowy obejmuje: budowę ścieżki rowerowej szerokości 2m, budowę chodnika szerokości 1,5m, odbudowę rowów, wykonanie nasadzeń drzew, zostanie wykonana sygnalizacja świetlna umożliwiająca bezpieczne przejście przez drogę krajową 11 oraz wprowadzona nowa organizacja ruchu.

• Zakończyły się prace związane z powierzchniowym utrwaleniem drogi w Ulejnie oraz Karolewie.
  • W Solcu przy drodze powiatowej 3671P, przy torach wybudowane zostanie ok. 100 m chodnika.

Przebudowa drogi powiatowej nr 3662P Środa Wlkp. – Nekla w miejscowości Dębicz.

Przebudowa DW 432 w m. Środa Wlkp. od skrzyżowania z ul. Fabryczną do skrzyżowania z ul. Zakładową.

Powierzchniowe utrwalenie drogi - Ulejno.

Powierzchniowe utrwalenie drogi - Karolewo.