Umowy na realizację trzech zadań drogowych podpisane.

07.07.2021

Na zdjęciu wicestarosta oraz przedstawiciel AC Droga podpisują umowę na realizację zadania.

Wicestarosta Małgorzata Wiśniewska-Zabłocka oraz członek zarządu Michał Matelski podpisali umowy z wykonawcami na realizację trzech zadań drogowych:
  •  z Zakładem Drogowo-Transportowym Sławomir Begier na realizację zadania „Przebudowa drogi powiatowej nr 3662P Środa Wielkopolska – Nekla na odcinku Środa Wielkopolska – Janowo”. Na realizację inwestycji Powiat Średzki otrzymał 818 554,92 zł  dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Całkowita wartość projektu wynosi 1 637 109,83 zł. Inwestycja zakończy się jeszcze w tym roku. Zakres zadania obejmuje przebudowę odcinka istniejącej jezdni drogi poprzez jej poszerzenie, poprawę profilu podłużnego i poprzecznego oraz budowę chodnika i ścieżki rowerowej.
  • z Firmą Robót Drogowych Krzysztof Kukulski na realizację zadania „Przebudowa drogi powiatowej nr 3734P w miejscowości Pigłowice”. Na realizację inwestycji Powiat Średzki otrzymał dofinansowanie w wysokości 868 098,37 zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Całkowita wartość projektu wynosi 1 736 196,73 zł. Inwestycja zakończy się jeszcze w tym roku. Zakres zadania obejmuje przebudowę odcinka istniejącej jezdni drogi poprzez jej poszerzenie, poprawę profilu podłużnego i poprzecznego oraz budowę chodnika i ścieżki rowerowej.
  • z firmą AC DROGA Adam Chmielewski na opracowanie dokumentacji projektowo–kosztorysowej niezbędnej do realizacji zadania pn. „Przebudowa/rozbudowa drogi powiatowej nr 3668P od skrzyżowania w miejscowości Brzezie do Czarnego Piątkowa ” na długości ok. 1,90 km. Zakres zadania obejmuje zaprojektowanie: nowej nawierzchni jezdni, budowy ciągów pieszych/rowerowych na całym odcinku drogi, przebudowy istniejących zjazdów, skrzyżowań, zatok z dostosowaniem do niwelety projektowanej drogi, odtworzenie, konserwacja rowów, projektu stałej organizacji ruchu.