Wideokonferencja Łukasza Mikołajczyka, wojewody wielkopolskiego.

30.10.2020

Na zdjęciu starosta oraz wicestarosta w trakcie wideokonferencji.

W czwartek, 29 października br. starosta Ernest Iwańczuk oraz wicestarosta Małgorzata Wiśniewska-Zabłocka wzięli udział w wideokonferencji wojewody wielkopolskiego Łukasza Mikołajczyka  z udziałem przedstawicieli NFZ, Miasta Poznań oraz starostów pozostałych powiatów wielkopolskich. Spotkanie dotyczyło aktualnej sytuacji epidemiologicznej w Wielkopolsce oraz działań jakie są i będą podejmowane w celu zmniejszenia ryzyka zakażenia koronawirusem oraz o przygotowaniu do uruchomienia szpitali tymczasowych w Polsce. Obecnie trwają prace nad jak najszybszym uruchomieniem szpitala tymczasowego na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Szpital tymczasowy w Poznaniu zajmie powierzchnię ponad 30 tys. metrów kw. i pomieści blisko 600 pacjentów.