Wymiana oświetlenia w Starostwie Powiatowym

16.11.2021

Zdjęcie przedstawia jedno z biur Starostwa Powiatowego, w którym wymieniono oświetlenie, przy biurkach dwóch pracowników SP w trakcie pracy.

Od sierpnia br. trwa wymiana oświetlenia w pomieszczeniach piwnicznych i biurowych Starostwa Powiatowego. Przypomnijmy Starostwo ma dwie lokalizacje: główną w budynku przy ul. Daszyńskiego 5, wspólną z Urzędem Miejskim oraz samodzielną w budynku przy ul. Czerwonego Krzyża 2. Starostwo przechowuje również swoje dokumenty w dwóch lokalizacjach na terenie Środy.  Główna wymiana oświetlenia w pomieszczeniach biurowych polega na montażu nowoczesnych lamp o temperaturze barwowej 4000K, strumieniu świetlnym 3700 lm (lumen), źródle światła LED o mocy 24W. Producentem i dostawcą lamp są średzkie spółki Lena Lighting S.A. i LUXMAT Investment Sp. z o.o.

Do tej pory zostały wymienione już 103 lampy. W naszym przypadku stanowiska pracy, przy których odbywa się obsługiwanie komputera, czytanie oraz pisanie, przetwarzanie danych czy pisanie ręczne oświetlenie powinno wynosić 500 lx (lux). Moc zakupionych lamp gwarantuje spełnienie wymogów na stanowisku biurowym oraz zapewni komfort naszym pracownikom. W najbliższych dwóch tygodniach planujemy zweryfikować oświetlenie w pomieszczeniach piwnicznych w jednej z lokalizacji oraz wymienić oświetlenie we wspólnym Punkcie Obsługi Klienta Starostwa oraz Urzędu Miejskiego. Zakończenie dostosowania planowane jest na 16 grudnia br., raz do roku będzie weryfikowali moc strumienia świetlnego ponieważ z czasem użytkowania moc się osłabia. Zdemontowane 15 lamp typu LED, zbyt słabe do pomieszczeń biurowych, zostały zamontowane w częściach wspólnych budynku na korytarzach w bocznej części budynku Daszyńskiego 5. Na jednym z korytarzy mieliśmy lampy zamontowane w 2005 roku.

W tym roku ze środków Powiatu Średzkiego na naprawę instalacji elektrycznej, montaż innych lamp, zakup oraz montaż nowych lamp wydatkowaliśmy ponad 33 tys. zł brutto.