XVII Międzypowiatowy Przegląd Pieśni i Piosenek Patriotycznych

W tegorocznej edycji przeglądu wystąpiło 23 wykonawców reprezentujących powiaty jarociński, śremski, wrzesiński, poznański oraz gospodarza powiat średzki.

18.11.2021

Jury w składzie: Przemysław Piechocki, Małgorzata Bartkowiak, Małgorzata Kaczmarek oraz  Lucyna Braszak przyznało nagrody w trzech kategoriach wiekowych:

Klasy podstawowe 1-4
I Miejsce- Aleksandra Klofta , SP w Słupi Wielkiej, „ Dziś idę walczyć, Mamo!”
II Miejsce- Franciszka Pajchrowska, NSP ZOO w Środzie Wlkp., „Czy wojna jest dla dziewczyn?”
III Miejsce- Bartosz Białecki, SP w Starkówcu Piątkowskim, „ Co to jest niepodległość?”.
Wyróżnienie- Karolina Dropek, SP w Nowym Mieście n/Wartą, „ Dziewczyna z granatem”.

Klasy podstawowe 5-8
I Miejsce- Jakub Kośmider, SP w Pigłowicach, „ Miejcie nadzieję”.
II Miejsce- Maja Szlązak, ZSA w Środzie Wlkp., „Wolność”.
III Miejsce- Sandra Michalak, SP w Chociczy, „Orzeł biały”

Szkoła ponadpodstawowa
I Miejsce- Natalia Borowik, Zespół Szkół im. Powstańców Wielkopolskich w Swarzędzu, „Białe róże”
II Miejsce- Adam Machowski, LO w Środzie Wlkp., „ Mury”.
III Miejsce- Patrycja Bogusławska, ZSR w Środzie Wlkp., „ Deszcz jesienny, deszcz”.
Wyróżnienie – Martyna Antczak, Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 2 w Jarocinie.
Wyróżnienie – Klaudia Wróbel, Kornelia Woźniak, Zespół Szkół Politechnicznych w Śremie, „Białe róże.

Patronat nad przeglądem objął Starosta Średzki oraz Burmistrz Miasta Środy Wlkp., którzy ufundowali nagrody dla uczestników. Dodatkowo nagrody specjalne ufundował – przewodniczący jury – Przemysław Piechocki.

Gratulacje dla wszystkich występujących tego dnia w Ośrodku Kultury oraz organizatorów - nauczycieli ZSR Justyny Michalak oraz Izabeli Igła za sprawne przeprowadzenie przeglądu. Do zobaczenia za rok!