Zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 w Wielkopolsce

- raport z 17 listopada br.

17.11.2020

Grafika przedstawia dane dotyczące zakażeń w powiatach wielkopolskich, dane pod linkiem zawartym w tekście.

W związku z decyzją Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu od dziś, 17 listopada publikować będziemy jeden wspólny raport dotyczący zachorowań na COVID-19 dla całej Wielkopolski.

• W Wielkopolsce wykryto kolejne zakażenia. Wyniki badań laboratoryjnych potwierdziły zakażenie koronawirusem SARSCoV2 u 1478 osób w regionie.

W związku z aktualizacją przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Poznaniu danych dotyczących potwierdzonych zakażeń u mieszkańców Wielkopolski wprowadzono zmiany korygujące - usunięto 3 przypadki z uwagi na zdublowanie we wcześniejszych komunikatach.

• Jednocześnie z przykrością informujemy, na podstawie komunikatu Ministerstwa Zdrowia, że w Wielkopolsce z powodu Covid-19 lub współistnienia Covid-19 z innymi schorzeniami zmarły 32 osoby.
  • Od początku pandemii w województwie wielkopolskim odnotowano: zakażonych 76760, zgonów 1046, ozdrowieńców 20492, aktywnych przypadków 55222.

Dokładne dane na stronie Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego.