Zapraszamy do śledzenia transmisji online konferencji "W poszukiwaniu polskości. Karta Polaka, Polacy i polskie dziedzictwo kulturowo-historyczne na Wschodzie",

organizowanej przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

11.09.2020

W programie przewidziano wystąpienia: Iwony Kozłowskiej – Dyrektor Departamentu Współpracy z Polonią i Polakami za Granicą MSZ, Szymona Szynkowskiego vel Sęk – Sekretarza Stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych, Aleksandra Suchowieckiego – Prezesa Stowarzyszenia Polaków Obwodu Akmolińskiego w Kazachstanie, red. Grażyny Orłowskiej-Sondej – inicjatorki Akcji „Mogiłę Pradziada Ocal od Zapomnienia”, Doroty Janiszewskiej-Jakubiak – Dyrektor Narodowego Instytutu Polskiego Dziedzictwa Kulturowego za Granicą POLONIKA, Tomasza Kuby Kozłowskiego z Domu Spotkań z Historią.

Powiat Średzki we współpracy z Ośrodkiem Adaptacyjnym dla Repatriantów RODAK zorganizował wyjazd Pana Aleksandra Suchowieckiego - Prezesa Stowarzyszenia Polaków Obwodu Akmolińskiego w Kazachstanie, który obecnie przebywa od dwóch tygodni w Środzie. Pan Prezes jest jednym z  prelegentów dzisiejszej konferencji.

Link do konferencji: https://www.facebook.com/DomSpotkanzHistoria