Zapraszamy do zapoznania się i wzięcia udziału w debacie nad Raportem o stanie Powiatu Średzkiego za rok 2020

28.05.2021
Grafika przedstawia logo Powiatu Średzkiego

Przedstawiamy Państwu Raport o stanie Powiatu Średzkiego i zapraszamy do wzięcia udziału w debacie nad Raportem, która odbędzie się podczas Sesji Rady Powiatu Średzkiego 25 czerwca 2021 roku o godz. 9.00.

Zgłoszenia do wzięcia udziału w debacie poparte listą co najmniej 150 mieszkańców Powiatu Średzkiego, kierowane do Przewodniczącego Rady Powiatu Średzkiego, przyjmowane są w Punkcie Obsługi Klienta w Starostwie Powiatowym w Środzie Wielkopolskiej, ul. Daszyńskiego 5, do 24 czerwca 2021 r. do godz. 14:00.

Załączniki:
1. Raport - do pobrania (plik pdf) wraz z załącznikami:
2. Wzór formularza zgłoszeniowego – do pobrania (plik doc),
3. Wzór listy poparcia – do pobrania (plik doc),
4. Klauzula informacyjna dla mieszkańca biorącego udział w debacie - do pobrania (plik pdf)
5. Klauzula informacyjna dla osób udzielających poparcia - do pobrania (plik pdf).

Informacje szczegółowe:
Zgodnie art.30a ust.7 pkt.1 ustawy o samorządzie powiatowym (Dz.U. z 2020 r. poz.920):
  1. Zarząd Powiatu co roku do dnia 31 maja przedstawia radzie powiatu raport o stanie powiatu,
  2. Raport obejmuje podsumowanie działalności zarządu powiatu w roku poprzednim, w szczególności realizację polityk, programów, strategii, uchwał rady powiatu,
  3. Raport rozpatrywany jest podczas sesji, na której rozpatrywana jest uchwała w sprawie udzielenia zarządowi absolutorium,
  4. W debacie nad raportem mogą zabierać głos mieszkańcy, którzy:
  • zgłosili pisemnie – Przewodniczącemu Rady - chęć udziału w debacie nad raportem co najmniej w przeddzień sesji,
  • dołączyli do zgłoszenia listę poparcia podpisaną przez co najmniej 150 mieszkańców powiatu,

5. Liczba mieszkańców mogących wziąć udział w debacie wynosi 15 osób – Rada może wprowadzić ograniczenie czasowe wystąpień mieszkańców.

Informacja zamieszczona w Biuletynie Informacji Publicznej TUTAJ.